› 
 •  ›  Утеплюємо вікна

  Утеплюємо вікна

  З приходом холодів у квартирі занадто прохолодно? Можливо, винні протяги, що проникають крізь віконні щілини, а це означає, що час братися за утеплення вікон.
  Навіть якщо ремонт у спальні або вітальні був завершений зовсім недавно, на жаль, добре наклеєні шпалери і гарний лінолеум на підлозі ще не здатні гарантувати вам відчуття комфорту, яке створюється, в тому числі, оптимальним мікрокліматом приміщення.

  Практика показує, що найбільші втрати тепла в будинку відбуваються через віконні зазори і щілини. Звичайно, якщо ви вирішили встановити пластикові вікна, то боротися з протягами вам не доведеться. Але якщо таке нововведення поки що не вписується в ваш сімейний бюджет, то ще до випадіння снігу варто подбати про додаткове утеплення наявних дерев'яних вікон.

  Для вирішення цього завдання можна скористатися старим перевіреним способом: заповнивши щілини ватою або поролоном, зверху обклеїти їх паперовими або тканинними стрічками, змазаними клеєм або мильним розчином. Головна перевага такого способу - його дешевизна, проте пам'ятайте, що скориставшись їм, взимку ви не зможете відкрити вікно для провітрювання, а навесні вам доведеться довго очищати рами від елементів утеплення.

  Тому краще піти іншим шляхом і придбати в магазині будматеріалів самоклейний поролон, яким потім і обклеїти вікна по периметру і в стулках. Такий поролон видаляється без зайвих проблем.

  Нарешті, існує ще один спосіб утеплення вікон, який можна назвати справді інноваційним. Його суть полягає в вирізанні пазів, які згодом заповнюються ущільнювачем. Для вирізування паз необхідно скористатися фрезером, а укладання утеплювача проводиться з використанням спеціального закаточного ролика. Міцніше зафіксувати утеплювач у важких місцях допоможе будівельний степлер. Вся ця процедура відносно легко виконується своїми руками.

  Який спосіб утеплення ви б не вибрали, пам'ятайте: якщо, покінчивши з утепленням, ви подбаєте і про гарне оформлення вікна, то у вашій квартирі стане ще затишніше!

  Це варто переглянути:


  Останні статті: