› 
 •  ›  Укладання бруківки

  Укладання бруківки

  Укладання бруківки

  6-сантиметрова гладка бруківка підійде для покриття автозаправок. Для парків та скверів достатньо і 4,5 см. Бетон в якості основи передбачає більш тонку бруківку. Кількість бруківки рекомендується купувати більше, ніж потрібно при підрахунках.
  Відколи завжди можливі. Також незайвим може бути покупка половинок бруківки, вони можуть стати в нагоді.

  По технології укладання бруківки виконується суворо відповідно до кута нахилу. Також важливий напрямок дорожнього полотна, який можна задати за допомогою мотузки, яка фіксується кілочками, вбитими в землю. Якщо не враховувати всі ці нюанси і особливості укладання, то покриття буде містити нерівності і взагалі буде виглядати неохайно і прослужить недовго. Навіть невеликі неточності і нерівності можуть позначитися на всій роботі, яка вже буде марною. Так як виправити недоліки і помилки при трамбуванні майже не можливо.

  Шви вздовж країв бордюрів потрібно планувати вже заздалегідь і орієнтуватися на модульну сітку. Відхилення від розмірів у 3мм вже будуть помітні. Цей параметр не просто так придумали, сама технологія виготовлення бруківки і її елементів передбачає можливість її заміни при експлуатації.

  Якщо ділянка укладання невелика, то поздовжні шнури натягаються через кожні 3 метри, а якщо ділянка велика, то шнури натягаються одночасно в двох напрямках. Ці підготовчі роботи забезпечать прямолінійність швів.

  Бордюри укладають на бетон. Можна, в принципі, використовувати і окантовочне каміння, тоді надійність дорожнього покриття буде збільшена, тому що навантаження на краї знижується. Існує одна особливість встановлення цих елементів: їх необхідно укладати ще до початку укладання бруківки.

  Міжнародні стандарти передбачають нерівності зовнішньої частини покриття в межах 10мм. Але в реальності це дуже важкодоступна умова.

  Тепер ви вже знаєте як класти бруківку, поговоримо про догляд. Догляд за бруківкою - це особливий розділ. Абразивні суміші абсолютно не підходять для догляду за нею, бо інакше вам не уникнути ерозії поверхні плит. Чистий пісок - чудова альтернатива. Взимку, очищаючи поверхню бруківки від льоду і снігу, не використовуйте лопату чи інші металеві інструменти.

  Це варто переглянути:


  Останні статті: