› 
 •  ›  Вогнетривка цегла

  Вогнетривка цегла

  вогнетривка цегла

  Звичайна керамічна цегла не здатна витримати сильного жару. При температурі більше 1000 градусів вона спочатку плавиться, а після охолодження кришиться. У звичайних печах, побудованих всередині будинку, температура рідко перевищує плюс 800 градусів, тоді як в банних показник набагато вище. Тому для кладки печей в лазнях найчастіше використовується особлива вогнетривка цегла, виготовлена з тугоплавкої глини.
  Такий варіант володіє великою енергоємністю, тому досягається максимальний ефект від спалюваного палива. Від печей, складених з вогнетривкої цегли, тривалий час рівномірно розподіляється тепло в приміщенні.

  Вогнетривка цегла - широко застосовується в промисловості, де необхідна дуже висока температура для випалу різних матеріалів (скло, фарфор та інше). З неї виготовляють склепіння, пороги і підлогу доменних та інших спеціальних печей.

  Для попередження появи тріщин, до складу вогнетривкої цегли вводиться шамот (обпалена глина), графітовий або коксовий порошок, а також великі частки кварцу. Залежно від добавок отримують різні сорти, які використовують по-різному. Вибір залежить не тільки від передбачуваної температури, а й від того, якими хімічними властивостями володіє випалювана речовина або зола.

  Розрізняють чотири різновиди вогнетривкої цегли: шамотна, основна, кварцова і вуглецева.
  У складі шамотного будівельного блоку міститься велика кількість глини. Він більш стійкий до впливу лугів і перепадів температур. Виробництво вогнетривкої цегли даного виду нескладне, тому шамотна - отримала найбільше поширення. Використовують її найчастіше там, де температура в печах досягає +1300 градусів.

  Назву «основна» цегла отримала від терміну відомого хімікам «основа». Вапняно-магнезіальна вогнестійка цегла застосовується в металургії. Кварцовий різновид матеріалу застосовується тільки там, де немає контакту з лугами або окислами заліза. Найкраще його використовувати для кладки склепінь відбивних печей. Кварцова цегла, відрізняється від звичайної своєї однорідністю і відсутністю порожнин. Після обпалення цеглина, що складається з піщаника чи кварцу з домішками глини, набуває властивостей близькіх до природних матеріалів.

  Область застосування вуглецевої цегли специфічна - особливі галузі промисловості. Вона являє собою спресований кокс або граніт, який використовують лише в доменних печах.

  Це варто переглянути:


  Останні статті: