› 
 •  ›  Земельні суперечки

  Земельні суперечки

  Земельні суперечки

  Як уникнути земельних суперечок при будівництві? Відповідь в даній статті...
  Здавна земельні суперечки супроводжували людство. Освоєння нових земель, захоплення земельних територій і війни за родючу землю тривають і донині. Зацікавлені в розширенні кордонів держави використовують всі доступні методи у земельних суперечках. Але і в житті пересічних громадян земельні суперечки мають місце бути. А вирішити їх допомагає Земельний Кодекс і суд.

  Такий вид судочинства, як земельні суперечки в нашій країні з'явився не так давно, одночасно з введенням такого поняття як приватна власність. Звідси й труднощі у вирішенні суперечок. На жаль, на сьогоднішній день судова і правозастосовна практика щодо земельних суперечок виглядає досить слабкою. Та й законодавство яке регулює земельні суперечки суперечить саме собі. Тому пересічним громадянам та юридичним особам в більшості випадків потрібно спеціалізована юридична допомога.

  Як правило, предметом земельних суперечок є відновлення права власності на землю, вірніше, земельна ділянка, яке порушили треті особи. Нерідко суперечки виникають через помилки, допущені при державній реєстрації права на земельну ділянку. Завдяки Земельному Кодексу у громадян також є можливість звернутися до суду із заявою визнати незаконними дії державних органів, якщо останні допустили порушення в розділі земельних ділянок або вчинили помилки при оформленні угод із землею. Так само як і інші види майна, земельні ділянки можуть піддати конфіскації. І це теж може служити причиною земельного спору. Останнім часом стають актуальними земельні суперечки, пов'язані з землеустроєм, спадкуванням землі і порушенням правил добросусідства.

  Хотілося б відзначити, що для ефективного вирішення земельних суперечок потрібна юридична допомога. Як вказувалося вище, вирішення земельних суперечок у суді на сьогоднішній день є завданням високої складності. Тим не менше, ці юридичні послуги доступні громадянам. Важливо не упустити момент і вчасно звернутися за допомогою. Особливо швидкість реакції важлива в таких випадках земельних суперечок, як захоплення землі. Для вирішення цього спору слід негайно приступити до активних професійних дій.

  У юриста можна отримати консультацію по кожному пункту земельної суперечки. У вирішенні спору бажано діяти не самостійно, а звернутися за допомогою до практикуючого адвоката. Після вивчення правовстановлюючих документів, він зможе скласти позовну заяву та пояснити права позивача при розгляді земельного спору, як в суді, так і в інших відповідних органах.

  Це варто переглянути:


  Останні статті: