› 
 •  ›  Усуваємо дефекти фарбування своїми руками

  Усуваємо дефекти фарбування своїми руками

  Усуваємо дефекти фарбування своїми руками

  Фарбування стін і стелі - завдання складне, інакше випускники шкіл не навчалися б на малярів-штукатурів, а йшли працювати після одного місяця курсів. Перед тим, як вирішити, якою фарбою краще фарбувати стіни в квартирі, задумайтеся і над тим, яка фарба краще відновлюється, адже одного разу вам доведеться усувати різні дефекти, які утворилися на стінах або стелі.
  Не потрібно думати, що якщо ви зумієте підготувати стіни, а потім і пофарбувати їх своїми руками, то зможете з такою ж легкістю відновити пошкодження і усунути тріщини чи інші вади. Якби це було так легко, то люди не викликали б малярів для порятунку стін і стелі.

  Добрий господар повинен не тільки бути відмінним майстром і щось будувати, встановлювати, прибивати, стелити, а й реставрувати, відновлювати, виправляти, усувати.

  Найбільш популярними фарбами залишаються речовини на клейовій і вапняній основі, тому мова піде про роботу саме з такими матеріалами.

  Якщо перед тим, як наносити шар фарби, ви не додали достатню кількість клею або всипали крейду, що складається з крупних часток, то може статися відшарування верхнього шару. Для усунення дефекту потрібно обприскати пошкоджену ділянку стіни з фарбопульта клейовим розчином або обережно приберіть штукатурку і зробіть повторну грунтовку, а потім фарбування. Будьте уважні, щоб добитися потрібного відтінку при фарбуванні обсипаної ділянки.

  Ще одна часто виникаюча проблема - це поява смуг на стіні. Причиною цього стає погано розведена фарба, і часто - не вами, а на заводі. З іншого боку, і ви могли не впоратися з розтушовуванням або не розрахували тиск на кисть. Вам не залишиться нічого, як "розмити" стіни (не вимиваючи фарбу) і вкрити їх зверху повторно.

  Головним болем для багатьох господарів стає і поява іржавих плям на стінах. Це означає, що через штукатурку досить довго просочувалася вода або ж смолисті речовини. Зазвичай "страждають" кути квартир з верхнього поверху. Спочатку усуньте причину утворення плям. Швидше за все, протікає дах або лопнула стіна, бо навіть досить непомітної тріщини вистачить для того, щоб за пару тижнів кут кімнати перетворився в кадр з фільму жахів.

  Не намагайтеся зафарбувати плями навіть після ремонту того ж даху. Сміливо видаляйте штукатурку і нанесіть новий шар.
  Якщо ж підтікання було слабким, то промийте частину стіни слабким розчином соляної кислоти, просушіть, зафарбуйте олійною фарбою (зверніть увагу) або спиртовим лаком. Ще один варіант - грунтуйте стіну наново і наносьте фарбу.

  Остання серйозна проблема - це просвічування. Цей ефект кожен з вас напевно спостерігав в під'їздах будинків, коли крізь один шар фарби просвічує другий, звичайно більш темний або взагалі іншого кольору. Можливо, що й ви не захотіли зачіпати штукатурку в нещодавно придбаній квартирі, а просто вирішили її перефарбувати. На жаль, невдало, але сумувати не варто. Є два варіанти: або повторно пофарбуйте пошкоджену ділянку, або перефарбуйте стіни в темніший колір, але краще - зробити нову грунтовку.

  І ще одна порада: якщо на фарбуванні стін ви ще можете повчитися самостійно, то фарбування стелі - завдання ще більш складне, бо ваша рука може бути не привчена до таких робіт, тому зі стелею краще не жартувати.

  Навчившись усувати дефекти фарбування, ви не тільки допоможете вашим друзям при нагоді, але й зможете заробити копієчку.

  Це варто переглянути:


  Останні статті: